Jak wybrać łyżwy figurowe?

Zakup łyżew figurowych wiąże się z długim okresem ich wyboru. Dobór odpowiedniego modelu jest bowiem nie lada wyzwaniem.

Najskuteczniejszym sposobem na zakup trafionych łyżew będzie niewątpliwie uważne prześledzenie forum internetowego, a także zasięgnięcie bezcennych porad pracowników sklepu sportowego. Najistotniejsze jest zwrócenie uwagi na but łyżwy – powinien on zapewniać względną stabilizację stopy oraz kostki. Oczywiście powinien być wygodny w noszeniu i dobrze się prezentować – dlatego tak istotne jest jego wykończenie. Każda płoza nawet rekreacyjna nie może być płaska – powinna posiadać łuk. Ponadto powinna ona być przymocowana na osi podeszwy buta.

Warto przyjrzeć się także ząbkom, które powinny znajdować się minimalnie przed czubkiem buta. Dla dzieci należy wybrać rozmiar większy, gdyż ich stopa rośnie w błyskawicznym tempie. Ten zapas nie powinien być większy niż 1 cm – za duże buty będą przeszkadzać mu w jeździe i nauce nowych elementów. Łyżwy figurowe idealnie spisują się gdy chcemy kręcić piruety lub ósemki, na łyżwach hokejowych osiąga się za to większe prędkości, są bardziej zwrotne i można na nich łatwiej wyhamować – są idealne w sportach łyżwiarskich m.in. w hokeju. Przy wyborze łyżew należy zwrócić szczególną uwagę na producenta.

Łyżwy to inwestycja na lata, toteż nie można wręcz żałować na nią swoich funduszy. Łyżwy męskie i łyżwy damskie różnią się ceną, gamą kolorystyczną oraz rodzajem płozy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *