Orbitrek eliptyczny: wszechstronne urządzenie do efektywnych ćwiczeń

Aktywność fizyczna to istotny element codziennego życia, korzystnie wpływający na zdrowie i samopoczucie. W teorii sporo osób to wie, w praktyce – nie wszyscy znajdują motywację do ćwiczeń. Niekiedy ludzie zniechęcają się, nie widząc szybkich efektów w postaci utraty kilogramów czy zrzucenia niechcianej „oponki”.

Klucz do sukcesu – odpowiedni wybór
Nie każdy rodzaj aktywności jest odpowiedni dla wszystkich. Nie ma sensu zmuszać się do biegania, kiedy czuje się, że to nie to. Wszystko zależy też od celu, jaki chce się osiągnąć: utrata wagi, wzmocnienie mięśni czy poprawa kondycji? Są jednak urządzenia, takie jak np. orbitrek, umożliwiające realizację wszystkich tych celów równocześnie.

Trenażer eliptyczny – gdzie i jak ćwiczyć?
Sprzęt ten, zwany też orbitrekiem, łatwo znaleźć na prawie każdej siłowni. Ze względu na sporą wszechstronność cieszy się on sporym zainteresowaniem. Trening na tym urządzeniu pozwala zarówno wzmocnić kondycję i polepszyć wydolność, jak i spalić kalorie oraz rozwinąć partie mięśniowe, takie jak mięśnie pośladkowe oraz mięśnie nóg i ramion. Ruch, jaki się tutaj wykonuje, przypomina nieco bieg na nartach. Nogi poruszają się po elipsie w przód i w tył, a ręce podążają naturalnym rytmem za nimi, trzymając uchwyty.

Zakup własnego sprzętu
Osoby, którym ten typ ćwiczeń odpowiada, po przetestowaniu trenażera na siłowni mogą pomyśleć o kupnie własnego urządzenia. Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Wiele nowoczesnych orbitreków posiada komputer oraz wyświetlacz, umożliwiający śledzenie czasu ćwiczeń, pulsu czy spalonych kalorii. Montaż sprzętu jest prosty, a jego posiadanie może mobilizować do regularnych ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *