Jakie zalety mają czepki do pływania?

Wielu odwiedzających baseny wkłada czepek tylko wtedy, kiedy wymaga tego regulamin. Tymczasem warto zwrócić uwagę na to, że profesjonalni pływacy zawsze używają czepków. To nie przypadek – czepki mają liczne zalety, które sprawiają, że pływanie staje się przyjemniejsze i łatwiej osiągnąć zadowalające rezultaty. Dlaczego warto zakładać czepek na basen i gdzie kupić idealny model?

Dlaczego warto zakładać czepek do pływania?

czepki10Czy warto wkładać czepek, jeśli nie wymaga tego pływalnia? Okazuje się, że mając na sobie przeznaczone do pływania nakrycie głowy, pływacy osiągają lepsze wyniki, ponieważ ich ciało jest bardziej opływowe, a włosy nie zwiększają niepotrzebnie oporu wody. Oprócz tego czepek trzyma włosy w ładzie lepiej niż gumka czy spinka, dzięki czemu pływanie jest bardziej komfortowe. Oprócz tego czepek chroni włosy przed kontaktem z detergentami oraz przemoczeniem – ta druga cecha jest ważna zwłaszcza zimą, ponieważ pozwala uniknąć przeziębienia się.

Jak dopasować czepek do swoich potrzeb?

Jeśli czepek ma dobrze spełniać swoją rolę, musi być idealnie dopasowany – powinien przylegać do głowy, ale jej nie obciskać. Pływak musi czuć się maksymalnie komfortowo. Żeby zakryć uszy i pozbyć się nieprzyjemnych szumów związanych z wpadaniem do środka wody, można wybrać model z przedłużanym tyłem. Jeśli chodzi o materiał – lateks i silikon zapewnią wodoszczelność, ale tkanina będzie bardziej elastyczna i miękka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *