Hamulec do rolek – czym kierować się podczas zakupu?

Hamulce do rolek znajdują się w niemal każdym modelu. Zwykle umieszczone są one w tylnej części. Rzadko jest to element znajdujący się na dwóch rolkach – bardzo często występuje on tylko na jednej z nich. Warto pamiętać, że hamulec do rolek relatywnie szybko się zużywa. Nie istnieją takie części eksploatacyjne, które byłyby na zawsze. Oczywiście u jednych użytkowników nastąpi to szybciej, a u innych wolniej. Wszystko zależy od częstotliwości jazdy, a także intensywności użytkowania hamulców.

Wiele osób jeżdżących na rolkach używa hamulca wyłącznie, jako elementu wspierającego zatrzymywanie się. Zwykle są to profesjonalni lub doświadczeni rolkarze, którzy posiadają wypracowaną technikę hamowania np. własnym ciałem. Niestety jest to dość trudna sztuka, a przy dużych prędkościach warto wspomóc się niezawodnym hamulcem do rolek. Oczywiście tego również należy się nauczyć. Na początku lepiej postawić na wolniejszą jazdę, tak aby nauczyć się, w jaki sposób korzystać z hamulców.

Planując wymianę hamulców do rolek należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dopasować elementy. Priorytetem powinno być również tworzywo, z którego wykonany jest hamulec. Najlepiej, aby było ono trwałe i odporne na przedwczesne ścieranie. Największą popularnością cieszą się produkty wykonane z solidnej gumy. Dodatkowym ich atutem jest to, że nie zostawiają śladów na podłożu. Można więc korzystać z nich w różnych warunkach, a wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych wymagań. Cena takiego hamulca nie jest wysoka – za kilkadziesiąt złotych można zakupić całkiem porządny model.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *